Krzysztof Łoszewski

Data

25 / 03 / 2017


Kategoria

PRELEGENCI


Klient

kostiumograf, dziennikarz i specjalista w zakresie dress code'u. W latach 1986 - 2000 był projektantem i stylistą w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Jednocześnie był współwłaścicielem i projektantem w firmie "K. Kolberger". Przez dwa lata: 2002-2004 był dyrektorem artystycznym Deni
Cler. Przez wiele lat prowadził zajęcia z zasad dress code'u w Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas, Hous of Diplomacy Akademia Spraw Międzynarodowych, w kancelariach prawniczych, dla członków zarządów różnych banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych.
Jest autorem bestselerowej książki Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, Smart casual. Męski styl oraz Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej. W czerwcu ukazała się w księgarniach jego kolejna książka - Moda lepsza niż seks, adresowana tym razem do kobiet.
Zastanawiałem się o czym moglibyśmy rozmawiać na spotkaniu ze mną i proponuję krótką historię współczesnej mody męskiej. Zaczyna się zaraz po wojnie i nie od razu miała stylistów i projektantów wymyślających kolekcje dla mężczyzn. Najpierw to ulica dyktowała trendy, potem zespoły rockowe i ich sceniczna ekstrawagancja stały się dla młodych ludzi wzorem do naśladowania.